DB Schenker caută un Specialist Marketing cu experiență pe o poziție similară, excelente abilități de comunicare, gândire creativă și abilități tehnice.

Job description: Specialist Marketing

Profil:

Cunostinţe limba engleză – nivel avansat;
Absolvent/ă studii superioare în domeniu;
Cunoştinţe tehnice: MS Office;
Excelente abilităţi de comunicare;
Gândire creativă, asertivitate şi abilităţi tehnice;
Diplomaţie, răbdare şi punctualitate.

Experiență pe o poziție similară constituie un avantaj

Responsabilităţi:
Editează comunicate de presă, prezentări ale companiei, articole pentru website-ul companiei, newslettere, broşuri etc.;
Administrează platforma de comunicare internă, precum şi paginile de socializare ale companiei (Facebook, LinkedIn);
Asigură stocul de materiale de marketing pentru echipa de vânzări;
Realizează traduceri din / în limba engleză;
Monitorizează presa, precum şi informaţiilor cu privire la competitorii companiei;
Păstrează relaţiile cu furnizorii companiei urmărind derularea contractelor, plata facturilor etc.

Beneficii:
Tichete de masă;
Mediu de lucru interactiv – echipă tânără şi dinamică;
Acces la traininguri – în funcție de aplicabilitatea în activitățile zilnice;
Abonament Bookster;
Pachet – discount la furnizorii Schenker;
Evenimente dedicate angajaților.

Pentru a aplica la acest job, vă rugăm să trimiteți CV-ul la adresa ana.ghizdeanu@dbschenker.com.