Star Storage caută un Senior Campaign Manager cu experiență dovedită pe campanii de marketing și abilitate demonstrată de a gestiona și scala strategii de marketing digital.

Responsabilități

  • Planifică, execută și îmbunătățește campanii de lead și contact generation, incluzând traducerea obiectivelor de sales în tactici de marketing, concept de campanie, relația cu agențiile, testare și optimizare landing pages, optimizare de conversii, PPC, email nurture, cu obiectivul de a genera leaduri și în final clienți noi;
  • Planifică, implementează și optimizează campanii (SEM, GDN, social – LinkedIn, Facebook, YouTube, telemarketing, alte canale);
  • Conduce relația cu agențiile și cu partenerii;
  • Stabilește criteriile de selecție pe segmente de campanii, definire buyer personas, efectuează analize pe baza datelor din CRM și updatează informațiile în CRM conform datelor primate;
  • Monitorizează și îmbunătățește în permanență campaniile existente și propune și implementează acțiuni pentru îmbunătățirea rezultatelor;
  • Implementează nurture journeys în platforma internă de emailing;
  • Participă la crearea de conținut pentru SEO și pentru promovare (articole, infografice, etc.);
  • Urmărește activitatea on-line a principalilor competitori. Semnalează tendințe, idei de dezvoltare, nevoi de piață neacoperite de concurență sau modificări în comportamentul de promovare;
  • Măsoară și raportează performanța tuturor canalelor, evaluarea statusului față de obiective;
  • Propune și testează în permanență noi moduri de conversie/ canale. Evaluează tehnologii și tactici noi și adaptează planul de promovare în funcție de ele;
  • Propune bugetul de promovare anual și urmărește execuția lui.

Cerințe

Experiență dovedită pe campanii de marketing – B2C și B2B;

Studii de marketing; înțelegerea tendințelor actuale de marketing;

Abilitate demonstrată de a gestiona și scala strategii de marketing digital, abilitatea de a analiza diverse forme de date, cunoașterea instrumentelor de analiză cum ar fi Google Analytics, Google Ads, Heatmaps, A/B testing, precum și o înțelegere solidă a platformelor SEO/ SEM și a rețelelor sociale;

Cunoștințe avansate de limba engleză;

Abilitatea de a implementa proiecte end to end;

Abilitatea de a sintetiza cantități mari de informație și a crea o strategie;

Atenție excelență la detalii, excelent organizator – abilitatea de a lucra pe mai multe proiecte în același timp.

Despre Star Storage

STAR STORAGE este unul dintre cei mai puternici furnizori de soluții de stocare, arhivare și management al informațiilor pentru organizaţii publice şi private din România. Cu 18 ani experiență şi un portofoliu de peste 500 de clienţi în industrii ca financiar-bancar, telecom, producţie, utilităţi sau administrație publică, compania joacă un rol cheie în transformarea digitală a organizaţiilor de orice dimensiune. Lider în furnizarea de conţinut digital, tehnologii mobile şi soluţii de cloud computing, STAR STORAGE are clienţi pe 4 continente în ţări ca USA, Germania, Spania, Italia, Suedia, Elveţia sau Africa de Sud.

Pentru mai multe informații, vă invităm să vizitați www.star-storage.ro.

Pentru a aplica la acest job, scrieți-ne la info@institutuldemarketing.rocu mențiunea “Star Storage”.