Palatul Noblesse & Fusion Arts caută un Specialist în Digital Marketing, cu experiență în domeniul lifestyle, evenimente și artă.

Criterii:

Nivel: Middle sau Senior

Tip Job: Full Time

· Categorie: digital

Candidatul ideal

– persoană creativă, implicată;
– experiență în domeniul lifestyle, evenimente, artă;
– Cunoștințe nivel mediu Adobe Photoshop și Microsoft Office;
– Cunoștințe Mailchimp;
– Cunoștințe de digital marketing nivel mediu-avansat;
– Studii superioare finalizate;
– Experiență administrare websiteuri (WordPress);
– Limba engleză nivel avansat;
– Experiență în agenție de publicitate – constituie un avantaj.

Beneficii:

– Mediu de lucru stimulant și atractiv, într-o echipă dinamică și creativă, în cadrul Palatului Noblesse;
– experiențe și provocări inedite într-un domeniu de lux, în evenimente, artă, cultură, dezvoltare și lifestyle, un concept unic pe piața din România.
– posibilitatea de dezvoltare continuă prin participarea la cursuri și diverse workshopuri.

· Descrierea jobului

Specialist digital marketing și promovare pentru brandurile Palatul Noblesse , Fusion Arts și Noblesse Academy, aparținând companiei Noblesse Group Internațional.

Aceste branduri  activează în domeniul evenimentelor corporate, private, culturele, de artă și cursuri de dezvoltare pe segmentul premium în cadrul Palatul Noblesse.

– Promovarea brandurilor  pe canalele social media;
– Administrează campanii pe rețele sociale (Facebook , Instagram, Linkedin, Youtube);
– Realizare content pentru  site -uri ( platforma WordPress);
– E-mail marketing (Mailchimp);
– Pregătește machete de presă, materialele grafice pentru comunicare;
– Pregătește materialele promoționale și de prezentare tip: flyere, invitații, prezentare companie;
– Realizează comunicarea online a evenimentelor promovate;
– Prelucrează fotografii;
– Realizează advertoriale, articole pentru blog și comunicate de presă;
– Comunica cu agențiile pentru campanii (Adwords, SEO)
– Participă la dezvoltarea și implementarea strategiei de marketing și comunicare ale brandurilor.

· Descrierea companiei

· Noblesse Group Intl . reprezintă cel mai important brand pe piața de lux din România, în domeniul lifestyle prin brandurile sale Noblesse Interiors, Studio Insign, Palatul Noblesse-Lifestyle Palace, Fusion Arts și Noblesse Academy.

· Sediul Noblesse Group este în cadrul Palatului Noblesse, clădire monument istoric de la 1881, care reprezintă un centru unic de artă, evenimente și design din Europa de sud-est.

Pentru mai multe informații, puteți viziona site-urile: www.palatulnoblesse.ro, www.fusionarts.ro.

Pentru a aplica la acest job vă rugăm să trimiteți CV-ul pe adresahr@noblesse-group.com.

Spread the love